Konkurs na najciekawsze opowiadanie lub bajkę dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Jeśli masz lekkie pióro, oryginalny pomysł, ciekawe spostrzeżenia i odrobinę czasu, napisz opowiadanie lub bajkę dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ruszamy 6 maja - w Europejskim Dniu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Zapraszamy do udziału dzieci i młodzież w wieku 10-15 lat. Na prace literackie czekamy do 4 czerwca 2021 r. Najlepsze z nich zostaną nagrodzone.


Maj miesiącem bezpieczeństwa ruchu drogowego

W maju obchodzimy dwa ważne wydarzenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

6 maja „Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” ustanowiony przez Komisję Europejską oraz „Światowy Tydzień Bezpieczeństwa  Ruchu Drogowego” ogłoszony w tym roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych w dniach 17-23 maja. Wydarzenia te stanowią doskonałą okazję do  promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przypomnienia wszystkim jego uczestnikom, że nasze zachowania mają decydujący wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Szacunek do innych uczestników, kultura, rozwaga są nie mniej ważne niż przestrzeganie przepisów drogowych, a dzięki naszym wspólnym staraniom możemy wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa i ograniczyć  liczbę osób poszkodowanych w wypadkach drogowych.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD) wzorem lat ubiegłych aktywnie włączy się w obchody majowych wydarzeń związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. GITD prowadząc działania, które wpływają na poprawę stanu bezpieczeństwa na polskich drogach, nie zapomina o edukacji i realizuje szereg projektów promujących zasady i dobre praktyki bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W tym roku  zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 10 do 15 lat do udziału w konkursie literackim na najciekawsze opowiadanie lub bajkę dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Głównym celem konkursu jest właśnie edukacja i promowanie właściwych postaw oraz popularyzacja wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród jego najmłodszych uczestników.

 

Ważny temat, lekkie pióro… – zapraszamy do udziału w konkursie!

Znasz Krokodylka Tirka i jego szkołę bezpieczeństwa ruchu drogowego, nie są ci obce przepisy i zasady obowiązujące na drodze, dbasz o swoje i innych bezpieczeństwo? Weź udział w konkursie literackim na najciekawsze opowiadanie lub bajkę o bezpieczeństwie ruchu drogowego.

Pamiętaj! Praca musi m.in. mieć charakter edukacyjny, dotyczyć co najmniej trzech zasad bezpieczeństwa, a jej głównym bohaterem powinien być Krokodylek Tirek.

Konkurs jest prowadzony w trzech kategoriach wiekowych: 10 - 11 lat, 12 - 13 lat oraz 14 - 15 lat. Twoja praca pomoże nam promować zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przede wszystkim wśród twoich rówieśników.

 

Jak zgłosić się do konkursu?

Wystarczy przesłać napisaną przez siebie pracę na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Na zgłoszenia czekamy do 4 czerwca 2021 r.  Prace będą oceniane przez powołaną Komisję. Lista laureatów zostanie opublikowana najpóźniej do 21 czerwca br. na stronie www.gitd.gov.pl.

Niezbędnym warunkiem udziału w konkursie jest zaakceptowanie załączonego regulaminu.  Prosimy rodziców i opiekunów prawnych dzieci uczestniczących w konkursie o dołączenie do zgłoszeń konkursowych wypełnionego i podpisanego oświadczenia zgodnie z załączonym wzorem.

 

Patronaty

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem przez Małżonkę Prezydenta RP Panią Agatę Kornhauser-Dudę. W Komitecie Honorowym zasiądzie Minister Edukacji i Nauki, zaś Polskie Radio S.A. objęło przedmiotowy konkurs Patronatem Medialnym.

Nagrody

Laureaci konkursu otrzymają zestawy upominków edukacyjno-odblaskowych od GITD. Nagrody dla laureatów zostaną przyznane także przez partnerów konkursu.

Zapraszamy do udziału!